20.
06.
2024.
Wydział
Operatorski
Operatorski
W tym tygodniu skupiamy moc twórczej energii na działaniach artystycznych w ramach Fotofestiwalu oraz festiwalu Ravekjavik. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
Zapraszamy na szereg wystaw, instalacji, performansów, koncertów i pokazów.
Poznajcie program Fotofestiwalu i Ravekjaviku, na których zaprezentujemy twórczość studentów, absolwentów i wykładowców Szkoły Filmowej w Łodzi.
* 11 czerwca *
Działania fotozoficzne - Różycki / Omulecki / Talaga
Pałac Alfreda Biedermanna w Łodzi, Franciszkańska 1/5
Start: 11.06, godz. 19:00
O wystawie: fotofestiwal.com/2024/wystawy/dzialania-fotozoficzne
* 13 czerwca *
Wystawa SOFT SPOT - Michalina Kacperak
Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
Start: 13.06, godz. 19:00
O wystawie: fotofestiwal.com/2024/wystawy/soft-spot/
* 15 czerwca *
RAVEKJAVIK FILMSCHOOL UNITED
Koncert i pokazy video art
ul. Niciarniana 52 - Scena Szkoły Filmowej
Start: 15.06, godz. 20:00
Osoby artystyczne: Weronika Althamer, Ewa Ciechanowska-Urbańska, Alicja Godyń & Jakub Kopiczak, Marcin Korbus, Szymon Kowalczyk, Dorota Kozieradzka, Krzysztof Szpryngiel, Bartek Talaga & Marcin Korbus.
Kurator: Filip Gabriel Pudło
Od artystów: Poszerzamy obszar fotografii poszukując jej związków z obrazem ruchomym, sztuką dźwięku i generatywną sztuczną inteligencją. Audiowizualne działania performatywne, prace wideo, generowana fotografia i autonomiczne, generatywne instalacje to nasza odpowiedź na pytania o przyszłość fotografii i wpływ rozwoju technologicznego na współczesne widzenie.
Program: ravekjavik.pl
Wystawa NO'AM - Grzegorz Wełnicki
Galeria Szklarnia
Start: 15.06, godz. 19:00
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/no-am
Wystawa CIOTA - Natalia Kościelska
(obroniony na '6' dyplom pod opieką Pawła Bownika/Krzysztofa Pijarskiego)
Szklarnia II – Szkoła Filmowa w Łodzi
Start: 15.06, godz. 19:30
* 19 czerwca *
Pokaz etiud studentek i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi
Sala Teatralna, Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3
Start: 19.06, godz. 19:30
O pokazie: fotofestiwal.com/2024/wydarzenia/pokaz-etiud
Pełen program Fotofestiwalu: fotofestiwal.com/2024/program
Wydarzenia w ramach SPINOFF Fotofestiwal (wciąż trwają!)
* 12 czerwca *
Wystawa AMNEZJE
Galeria AOKZ, ul. Włókiennicza 3
Start: 12.06, godz. 17:00
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/news/amnezje
Wystawa TIZER
Galeria S35 ul. Sienkiewicza 35
Start: 12.06, godz. 20:00
O wystawie: spinoff.fotofestiwal.com/tizer
Wystawa WOLNOŚĆ
Galeria Biblio-Art.
otwarta do 18 czerwca!
O wystawie:www.filmschool.lodz.pl/news
Wystawa STANY POMIĘDZY
Dworzec Łódź Fabryczna
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/stany-pomiedzy
Wystawa VIS VITALIS
MSK: Polesie - Ośrodek Sztuki,
ul. Krzemieniecka 2a, Łódź
otwarta do 18 czerwca!
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/vis-vitalis
Wszystkie wydarzenia w ramach Spinoff-u: spinoff.fotofestiwal.com/wydarzenia
Z A P R A S Z A M Y !
fot. 1 - materiały prasowe Fotofestiwalu
fot. 2 - materiały prasowe Ravekjavik
* 11 czerwca *
Działania fotozoficzne - Różycki / Omulecki / Talaga
Pałac Alfreda Biedermanna w Łodzi, Franciszkańska 1/5
Start: 11.06, godz. 19:00
O wystawie: fotofestiwal.com/2024/wystawy/dzialania-fotozoficzne
* 13 czerwca *
Wystawa SOFT SPOT - Michalina Kacperak
Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
Start: 13.06, godz. 19:00
O wystawie: fotofestiwal.com/2024/wystawy/soft-spot/
* 15 czerwca *
RAVEKJAVIK FILMSCHOOL UNITED
Koncert i pokazy video art
ul. Niciarniana 52 - Scena Szkoły Filmowej
Start: 15.06, godz. 20:00
Osoby artystyczne: Weronika Althamer, Ewa Ciechanowska-Urbańska, Alicja Godyń & Jakub Kopiczak, Marcin Korbus, Szymon Kowalczyk, Dorota Kozieradzka, Krzysztof Szpryngiel, Bartek Talaga & Marcin Korbus.
Kurator: Filip Gabriel Pudło
Od artystów: Poszerzamy obszar fotografii poszukując jej związków z obrazem ruchomym, sztuką dźwięku i generatywną sztuczną inteligencją. Audiowizualne działania performatywne, prace wideo, generowana fotografia i autonomiczne, generatywne instalacje to nasza odpowiedź na pytania o przyszłość fotografii i wpływ rozwoju technologicznego na współczesne widzenie.
Program: ravekjavik.pl
Wystawa NO'AM - Grzegorz Wełnicki
Galeria Szklarnia
Start: 15.06, godz. 19:00
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/no-am
Wystawa CIOTA - Natalia Kościelska
(obroniony na '6' dyplom pod opieką Pawła Bownika/Krzysztofa Pijarskiego)
Szklarnia II – Szkoła Filmowa w Łodzi
Start: 15.06, godz. 19:30
* 19 czerwca *
Pokaz etiud studentek i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi
Sala Teatralna, Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3
Start: 19.06, godz. 19:30
O pokazie: fotofestiwal.com/2024/wydarzenia/pokaz-etiud
Pełen program Fotofestiwalu: fotofestiwal.com/2024/program
Wydarzenia w ramach SPINOFF Fotofestiwal (wciąż trwają!)
* 12 czerwca *
Wystawa AMNEZJE
Galeria AOKZ, ul. Włókiennicza 3
Start: 12.06, godz. 17:00
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/news/amnezje
Wystawa TIZER
Galeria S35 ul. Sienkiewicza 35
Start: 12.06, godz. 20:00
O wystawie: spinoff.fotofestiwal.com/tizer
Wystawa WOLNOŚĆ
Galeria Biblio-Art.
otwarta do 18 czerwca!
O wystawie:www.filmschool.lodz.pl/news
Wystawa STANY POMIĘDZY
Dworzec Łódź Fabryczna
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/stany-pomiedzy
Wystawa VIS VITALIS
MSK: Polesie - Ośrodek Sztuki,
ul. Krzemieniecka 2a, Łódź
otwarta do 18 czerwca!
O wystawie: www.filmschool.lodz.pl/vis-vitalis
Wszystkie wydarzenia w ramach Spinoff-u: spinoff.fotofestiwal.com/wydarzenia
Z A P R A S Z A M Y !
fot. 1 - materiały prasowe Fotofestiwalu
fot. 2 - materiały prasowe Ravekjavik